Γειά σου Κόσμε! Καλως ορίσατε φίλοι! Τίποτα σαν να το κόψω κοντά για να μοιραστώ τη χριστουγεννιάτικη διακόσμηση μου. Φέτος ήταν τόσο πολυάσχολη. Τόσο απασχολημένοι στην πραγματικότητα, βάλαμε μόνο ένα δέντρο και στολίσαμε το εξωτερικό του σπιτιού μας με φώτα. Κανονικά υπάρχουν τουλάχιστον τέσσερα δέντρα που βάζουμε και στολίζουμε. Όχι όμως φέτος. Ελπίζω, λοιπόν, να απολαύσετε το Οικογενειακό μας Δωμάτιο που είναι διακοσμημένο για τα Χριστούγεννα!
Το δέντρο του οικογενειακού δωματίου είναι κάπως θεματικό με έμφαση στο μπλε και το κόκκινο. Δεδομένου ότι περνάμε τον περισσότερο χρόνο σε αυτό το δωμάτιο, όλα τα οικογενειακά μας στολίδια κοσμούν αυτό το δέντρο.
Κατασκοπεύεις το Ξωτικό μας στο δέντρο; Επίσης, μερικά στολίδια χαρακτηριστικών είναι σε αυτό το πλάνο.
Το τζάμι ήταν το αγαπημένο μου για στολισμό φέτος! Λατρεύω τη λάμψη των κεριών.
Έφτιαξα το στεφάνι και η κόρη μου με βοήθησε να φτιάξω τα «τοπιάρια». Ήταν τόσο διασκεδαστικό να δουλεύω μαζί της.
Εύχομαι σε όλους τους αναγνώστες μου καλά Χριστούγεννα και όμορφες γιορτές! Είμαι ενθουσιασμένος για όσα μας επιφυλάσσει η νέα χρονιά! Τα λέμε το 2024!
Κάντε κλικ στους παρακάτω συνδέσμους για τυχόν αναρτήσεις που χάσατε:
Κορυφαίες 10 συμβουλές για τη μεταμόρφωση του εξωτερικού σας χώρου
Στρατηγική ασφάλεια: 6 βασικοί παράγοντες για ένα καλά προστατευμένο σπίτι
Magnetize Your Living Space: Πρακτικές Εφαρμογές της Μαγνητικής Βαφής
Πόσο κοντά μπορεί να είναι ένα υδρομασάζ σε ένα σπίτι: Οδηγίες και κανονισμοί ασφάλειας
Βιώσιμα υλικά: Οικολογικές τάσεις στους σύγχρονους εσωτερικούς χώρους
Θα ήθελα πολύ να εγγραφείτε στη λίστα email μου! Θα λάβετε μια ειδοποίηση κατευθείαν στα εισερχόμενά σας, η οποία θα περιλαμβάνει συνδέσμους προς τις πιο πρόσφατες αναρτήσεις μου στο σπίτι! Απλώς εισάγετε τη διεύθυνσή σας παρακάτω.
Ευχαριστώ που περάσατε! Να έχετε μια υπέροχη μέρα/νύχτα ανάλογα με το πού βρίσκεστε στον κόσμο! Πηγαίνετε με τον Θεό και θυμηθείτε να είστε ευγενικοί ο ένας με τον άλλον!
Toodles,
Σχετίζεται με